EBCR3300 Coil
– insertion of plastic spirals with diameters ranging from de 6 to 50 mm.
– binds documents up to 330mm wide.
– foot pedal operated.
– easy set up of insertion roller and cutter positions
– very simple insertion with roller/counter-roller.
Features:
Specification:
Binding width: 300mm (11″)
Binding thickness: up to 47mm.